Łaźnia Turecka w Kemer w Turcji : Aktualne ceny i opis wycieczki
Skorzystaj z tradycyjnych zabiegów spa podczas wizyty w hammamie. Turecka łaźnia znana jest z promowania długowieczności i zdrowia, a także oferuje wgląd w starożytną historię, kulturę i zwyczaje Turcji. Dla optymalnych rezultatów zaleca się odwiedzenie hammamu w pierwszych dniach wakacji. To przygotuje Twoją skórę do opalania i da Ci poczucie świeżości i relaksu po długim locie. Możesz odwiedzić hammam w dowolnym dniu wakacji i spędzić tam kilka godzin, relaksując się i regenerując siły. Gwarantujemy, że pozytywne emocje i dobre samopoczucie pozostaną z Tobą na długo.
Sprawdź najnowsze ceny i szczegółowe opisy programów na naszej stronie internetowej. Zarezerwuj wycieczkę już dziś i zapłać w autobusie. Upewniliśmy się, że podróż z nami jest nie tylko interesująca, ale także wygodna, więc cena obejmuje transfery z hoteli w Beldibi, Goynuk, Kemer, Kiris, Camyuva, Tekirova. Ciesz się wakacjami z nami.
Zbiórka turystów z hoteli według regionów (Po potwierdzeniu rezerwacji dokładny czas zbiórki zostanie dodany do Twojego biletu elektronicznego.)
Czas w hammamie (1,5 - 2 godziny)
Wizyta w saunie - czas nieograniczony.
Wizyta w łaźni parowej - czas nieograniczony.
Jacuzzi - czas nieograniczony.
Basen - czas nieograniczony.
Peeling (10 minut)
Masaż pianą (10 minut)
Klasyczny masaż (20 minut)
Maseczka na twarz
Poczęstunek herbatą
Powrót do hoteli (2,5 - 3 godziny po zbiórce)
Skąd i o której godzinie odbieramy (Orientacyjny czas)
O 10:00, 13:30, 17:00 z hoteli Tekirova
O 10:10, 13:40, 17:10 z hoteli Çamyuva
O 09:00, 10:20, 13:50, 17:20 z hoteli Kiriþ
Co godzinę od 10:00 do 18:00 z hoteli Kemer
O 09:15, 10:00, 14:30, 16:30, 18:00 z hoteli Göynük
O 09:00, 09:40, 13:20, 14:15, 16:15, 17:40 z hoteli Beldibi 1
O 09:05, 09:45, 13:25, 14:20, 16:20, 17:45 z hoteli Beldibi 2
O 09:10, 09:50, 13:30, 14:25, 16:25, 17:50 z hoteli Beldibi 3
Szczegóły wycieczki
Program naszej wycieczki rozpoczyna się co godzinę od 9:00 do wieczora, w zależności od wybranego czasu wizyty. Odbierzemy Cię z bramy Twojego hotelu i udamy się do hammamu.
Po przyjeździe przywita Cię serdeczny personel hammamu. Administrator zaprowadzi Cię do przebieralni, gdzie się przebierzesz. Otrzymasz klucz do schowka, w którym zostawisz swoje rzeczy osobiste, a także ręcznik lub prześcieradło i specjalne obuwie. Następnie szczegółowo omówią procedury, które są już wliczone w koszt wycieczki oraz dodatkowe usługi.
Na początek odwiedzisz saunę, gdzie czas pobytu jest nieograniczony. Rozgrzejesz się, zrelaksujesz i przygotujesz do dalszych zabiegów.
Kolejny etap to wizyta w łaźni parowej, gdzie również możesz spędzić dowolnie długi czas. Dzięki gęstej parze relaksuje się i rozgrzewa każdy centymetr Twojego ciała, a pory na skórze otwierają się, umożliwiając eliminację toksyn i szkodliwych substancji z organizmu.
Następnie przechodzisz do peelingu specjalną rękawicą Kese, który trwa 10 minut. Ten zabieg oczyszcza Twoją skórę z martwych komórek.
Po peelingu następuje najprzyjemniejszy zabieg - 10-minutowy masaż pianą.
Po nim klasyczny masaż naturalnymi olejami, który trwa 20 minut. Olejki eteryczne korzystnie wpływają na skórę, nawilżając ją i odżywiając do głębi. Po tym zabiegu skóra staje się bardziej jędrna i promienna.
Dodatkowo masz nieograniczony czas na korzystanie z jacuzzi i basenu oraz poczęstunek herbatą podczas odpoczynku.
Spędzisz w SPA około 2 - 2,5 godziny, po czym autobus odwiezie Cię z powrotem do hotelu.
Co jest w cenie
Transfer z hotelu i do hotelu
Klimatyzowany autobus
Ubezpieczenie
Wizyta w saunie - czas nieograniczony.
Wizyta w łaźni parowej - czas nieograniczony.
Jacuzzi - czas nieograniczony.
Basen - czas nieograniczony.
Peeling (10 minut)
Masaż pianą (10 minut)
Klasyczny masaż (20 minut)
Maseczka na twarz
Poczęstunek herbatą
Co nie jest w cenie
Wydatki osobiste (zdjęcia, pamiątki itp.)
Dodatkowe usługi
Co można zabrać ze sobą
Aparat fotograficzny, wodę
Ręcznik, strój kąpielowy
Krem przeciwsłoneczny, okulary przeciwsłoneczne
Pieniądze na wydatki osobiste
Odległości
Odległość od Beldibi do hammamu: 20 minut - 17 km
Odległość od Göynük do hammamu: 20 minut - 10 km
Odległość od Kemer do hammamu: 5 minut - 2 km
Odległość od Kiriþ do hammamu: 10 minut - 5 km
Odległość od Çamyuva do hammamu: 15 minut - 8 km
Obejrzyj film z wycieczki
(Naciśnij przycisk Play dwa razy, aby obejrzeć)
Dodatkowe informacje
Zniżki na wcześniejszą rezerwację
Rezerwuj z wyprzedzeniem!
Zarezerwuj wycieczkę co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem i otrzymaj zniżkę 4%
Zarezerwuj wycieczkę co najmniej 30 dni przed rozpoczęciem i otrzymaj zniżkę 5%
O atrakcjach
TURECKA ŁAŹNIA
Hammam to publiczna turecka łaźnia, którą chętnie odwiedzają zarówno miejscowi, jak i turyści pragnący w pełni wypocząć oraz skorzystać z tradycyjnych zabiegów, które pomagają zachować zdrowie, piękno i młodość. To także doskonała okazja do lepszego poznania kultury i historii Turcji oraz życia i zwyczajów jej mieszkańców.
Jak przebiega wycieczka
Po przybyciu goście są witani i kierowani do przebieralni, gdzie otrzymają bransoletkę z kluczem do szafki, klapki i bawełnianą prześcieradło lub ręcznik. Rzeczy osobiste można zostawić w szafce.
Nagość w wschodniej łaźni jest całkowicie nie do przyjęcia. Dlatego kobiety, nawet w kostiumach kąpielowych, mogą owijać się prześcieradłem, a mężczyźni - ręcznikiem wokół bioder.
Przed Tobą kilka godzin błogosławieństwa i relaksu. W hammamie goście nie myją się sami, zaufaj doświadczonym rękom obsługi, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez wszystkie tradycyjne procedury tureckiej łaźni.
Pierwsze pomieszczenie, które odwiedzisz, to łaźnia parowa. W łaźni parowej panuje tradycyjnie bardzo wysoka wilgotność 100%, a temperatura powietrza waha się od +35C do +55C. Gęsta para otacza całe Twoje ciało, rozluźnia mięśnie, uspokaja układ nerwowy, otwiera każdą porę skóry. Dobrze wypacając, usuwasz z organizmu szkodliwe toksyny. Poczujesz, jak zmęczenie ustępuje, a zastępuje je lekkość i spokój. Mówi się, że hammam oczyszcza nie tylko ciało, ale i duszę.
W centrum łaźni parowej znajduje się ciepły marmurowy kamień, czasem nazywany „kamieniem brzucha”. Dlaczego? Aby dobrze rozgrzać nie tylko mięśnie, ale i organy wewnętrzne, zaleca się leżenie na kamieniu na brzuchu.
Gdy Twoje ciało i skóra dobrze się rozgrzeją, obsługa przejdzie do kolejnego zabiegu – oczyszczania.
Peeling ciała wykonywany jest specjalną turecką rękawicą – kese.
Rękawica kese jest wykonana z naturalnych materiałów – jedwabnych nici, luffy, szorstkiej wełny owczej lub wielbłądziej. Kształtem przypomina woreczek, który nakłada się na rękę i przed zamoczeniem jest przyjemna w dotyku. Po namoczeniu tekstura rękawicy staje się bardziej szorstka. Doskonale usuwa martwe komórki skóry.
Kolejny etap jest przyjemniejszy – masaż: piankowy i z naturalnymi olejami.
Wielu porównuje masaż mydlaną pianą do prawdziwej rajskiej rozkoszy. Taki masaż relaksuje ciało i nawilża skórę.
Obsługa rozpuszcza w gorącej wodzie wiórki oliwkowego mydła i zanurza w roztworze specjalny bawełniany woreczek – kopuk torbasý, w którym ubija pianę, a następnie wyciska na ciało gościa prawdziwą piankową chmurę. Zwinne ruchy obsługi masują całe ciało, zwracając uwagę na każdy mięsień.
Kolejny etap to nasycanie i nawilżanie skóry naturalnymi olejkami eterycznymi. Po tym zabiegu skóra staje się jędrna i promienna.
Na zakończenie wszyscy goście udają się do pokoju relaksacyjnego, gdzie mogą delektować się pyszną herbatą ziołową.
Kiedy odwiedzić hammam?
Kosmetolodzy zalecają wizytę w hammamie w pierwszych dniach wakacji. I ma to sens.
Po pierwsze, dzięki tradycyjnym zabiegom przygotujesz skórę do opalania. Na oczyszczonej i gładkiej skórze brązowy odcień będzie równomiernie i pięknie rozłożony oraz trwalszy.
Po drugie, hammam to nie tylko higieniczne i spa zabiegi. W tureckiej łaźni tradycyjnie odpoczywa się, relaksuje, pije herbatę i rozmawia, co jest dokładnie tym, czego potrzebujesz po locie samolotem.
Zalecamy nie ograniczać się tylko do pierwszych dni wakacji! Odwiedzaj turecką łaźnię w dowolnym dniu, kiedy tylko zechcesz. Ten tur nie zajmie wiele czasu, tylko kilka godzin, a pozytywne emocje i dobre samopoczucie jeszcze długo będą przypominać o przyjemnym czasie spędzonym w hammamie.
Historia hammamu
Historia tureckiej łaźni sięga daleko w przeszłość. Uważa się, że rzymskie termy były protoplastami hammamu.
W dawnych czasach w termach ludzie spędzali prawie cały dzień. Świętowano tam uroczystości, relaksowano się, kobiety wykonywały różne zabiegi kosmetyczne, a mężczyźni omawiali ważne kwestie polityczne.
W czasach Bizancjum w Pergamonie, którego ruiny znajdują się obecnie na terenie Turcji, żył i pracował lekarz Galen. Uważał, że wizyty w termach mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka.
Pomysł rzymskich kąpieli przejęli Arabowie, nieco zmieniając go. Zamiast zanurzania się w wodzie, dodali polewanie chłodną wodą, co uważali za równoważne kąpieli w własnym brudzie.
W języku arabskim hammam oznacza „rozdzielający ciepło”.
Architektura budynków
Hammam różni się od innych łaźni przede wszystkim w architekturze i wnętrzu.
Do budowy i wykończenia budynków przeznaczonych na hammam nie używa się drewna, tylko wodoodpornych materiałów, takich jak kamień, płytki itp.
Budynki klasycznej wschodniej łaźni składają się z kilku przestronnych, dobrze oświetlonych pomieszczeń z misterną mozaiką i ornamentem na ścianach oraz wysokimi kopułowymi sufitami.
W łaźni nagrzewają się zarówno podłogi, jak i ściany, leżanki oraz marmurowa płyta. Jedynie sufit pozostaje chłodny, gromadząc kondensat spływający po ścianach.
Tradycyjnie hammam ma formę otwartej dłoni, gdzie wokół głównej sali znajdują się jeszcze pięć pomies zczeń o różnej temperaturze.
Nowoczesne budynki hammamu zazwyczaj składają się z przebieralni, łaźni parowej z marmurową płytą w centrum oraz pokoju relaksacyjnego.
W pokoju relaksacyjnym, oprócz wygodnych sof i foteli, może znajdować się basen i jacuzzi.
Wszystkie pomieszczenia łaźni ogrzewane są jednym kotłem, a gęsta para przedostaje się przez specjalne otwory w ścianach.
Niezmienne atrybuty
Rękawica Kese. Turecka rękawica wykonana z naturalnych materiałów roślinnych lub zwierzęcych, używana do peelingu po rozgrzaniu ciała.
Peþtemal. Lekki ręcznik bawełniany lub lniany, którym owija się ciało. Doskonale wchłania wilgoć i jest praktycznie niewyczuwalny na skórze. Klasyczny wzór to czerwona i niebieska kratka.
Naturalne mydło oliwkowe sabun – ręcznie robione mydło, które doskonale nawilża skórę. Używane po peelingu, mydło oliwkowe nie podrażnia skóry i nadaje się do mycia ciała i włosów. Do jego produkcji często dodaje się roślinne składniki.
Bawełniany woreczek do ubijania piany – kopuk torbasý.