Turecka łaźnia (hamam) w Alanyi : Aktualne ceny i opis wycieczki
Ciesz się tradycyjnymi zabiegami spa podczas wizyty w hamamie. Turecka łaźnia jest znana z tego, że pomaga w długim życiu i zdrowiu, pozwala też poznać starą historię, kulturę i tradycje Turcji. Najlepiej odwiedzić hamam w pierwszych dniach wakacji. To przygotuje Twoją skórę do opalania i da Ci uczucie świeżości po długiej podróży samolotem. Możesz odwiedzić hamam kiedykolwiek podczas wakacji i spędzić tam kilka godzin, relaksując się. Będziesz miał miłe wspomnienia na długo.
Sprawdź aktualną cenę i szczegółowy opis programu na naszej stronie. Zarezerwuj wycieczkę dzisiaj, zapłać w autobusie. Zadbaliśmy o to, aby podróże z nami były nie tylko interesujące, ale także komfortowe, dlatego w cenę wliczony jest transfer z hoteli w Mahmutlar, Avsallar, Konakli, Okurcalar, Incekum, Turkler, Kestel, Tosmur, Kargicak, Alanya, Payallar, Oba. Ciesz się wypoczynkiem razem z nami.
Zbieranie turystów z hoteli w różnych regionach (Po potwierdzeniu rezerwacji dokładna godzina odbioru zostanie dodana do Twojego elektronicznego biletu.)
Czas w hamamie (1,5 - 2 godziny)
Odwiedziny w saunie (10 minut)
Odwiedziny w łaźni parowej (10 minut)
Piling (10 minut)
Masaż pianką (10 minut)
Masaż aromatyczny (20 minut)
Powrót do hoteli (po 2,5 - 3 godzinach od wyjazdu)
Więcej o wycieczce
Nasz program rozpoczyna się co godzinę od 10:00 do wieczora. Odbierzemy Cię od bramy Twojego hotelu i pojedziemy do hamamu.
Po przybyciu przywita Cię miła obsługa hamamu. Pracownik pokaże Ci szatnię, gdzie się przebierzesz. Dostaniesz klucz do szafki na Twoje rzeczy, ręcznik lub prześcieradło i specjalne buty. Następnie wszystko Ci dokładnie wytłumaczą.
Najpierw odwiedzisz saunę, ile tam spędzisz czasu to zależy od Ciebie.
Potem będziesz w łaźni parowej, też bez limitu czasu. Dzięki ciepłej parze zrelaksujesz się i ogrzejesz całe ciało. Twoja skóra będzie gotowa na następne zabiegi.
Potem będzie piling specjalną rękawicą przez 10 minut. Usunie to martwe komórki skóry.
Po pilingu przyjdzie czas na masaż pianką trwający 10 minut.
Następnie otrzymasz klasyczny masaż olejkami przez 20 minut. Twoja skóra będzie miała zdrowy wygląd po tym.
Spędzisz w SPA około 2 - 2,5 godziny, potem wrócisz autobusem do hotelu.
Cena zawiera
Transfer z hotelu i do hotelu
Ubezpieczenie
Odwiedzenie sauny (10 minut)
Odwiedzenie łaźni parowej (10 minut)
Piling (10 minut)
Masaż piankowy (10 minut)
Masaż aromaterapeutyczny (20 minut)
Cena nie zawiera
Wydatki osobiste (zdjęcia, pamiątki itp.)
Dodatkowe usługi
Co zabrać ze sobą
Aparat fotograficzny, wodę
Ręcznik, kostium kąpielowy
Krem do opalania, okulary przeciwsłoneczne
Pieniądze na wydatki osobiste
Odległość:
Odległość od Okurcalar do hamamu: 20 km - 20 minut
Odległość od ?ncekum do hamamu: 20 km - 20 minut
Odległość od Avsallar do hamamu: 20 km - 20 minut
Odległość od Türkler do hamamu: 20 km - 20 minut
Odległość od Konakl? do hamamu: 20 km - 20 minut
Odległość od Centrum Alanii do hamamu: 20 km - 20 minut
Odległość od Oba do hamamu: 20 km - 20 minut
Odległość od Tosmur do hamamu: 20 km - 20 minut
Odległość od Kestel do hamamu: 20 km - 20 minutt
Odległość od Mahmutlar do hamamu: 20 km - 20 minut
Video wycieczki
(Naciśnij przycisk Play dwa razy, aby obejrzeć)
Dodatkowe informacje
Zniżki na wczesne rezerwacje
Zarezerwuj z wyprzedzeniem!
Rezerwuj wycieczkę co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem i otrzymaj 4% zniżki
Rezerwuj wycieczkę co najmniej 30 dni przed rozpoczęciem i otrzymaj 5% zniżki
Dodatkowe informacje
Dzieci, które jadą na wycieczkę za darmo, nie mają zapewnionego osobnego miejsca w autobusie. Dzieci siedzą razem z dorosłymi (na rękach). Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko miało osobne miejsce w autobusie, zarezerwuj je jako płatne dziecko podczas składania zamówienia.
O zabytkach
TURECKA ŁAŹNIA
Hamam to publiczna turecka łaźnia. Chętnie odwiedzają ją zarówno miejscowi mieszkańcy, jak i turyści, którzy chcą się zrelaksować i skorzystać z tradycyjnych zabiegów pomagających zachować zdrowie, urodę i młodość. To też świetna okazja, aby lepiej poznać kulturę i historię Turcji oraz życie jej mieszkańców.
Jak wygląda wycieczka
Przybyłych gości wita się i prowadzi do szatni, gdzie otrzymają bransoletkę z kluczem do szafki, klapki i bawełniany prześcieradło lub ręcznik. Osobiste rzeczy można zostawić w szafce.
Nagość w wschodniej łaźni jest absolutnie nieakceptowana. Dlatego kobiety, nawet w stroju kąpielowym, mogą owinąć się prześcieradłem, a mężczyźni mogą owiązać ręcznik wokół bioder.
Czeka na Was kilka godzin relaksu. W hamamie goście nie myją się sami. Zaufaj doświadczonym rękom pracownika, który krok po kroku przeprowadzi wszystkie tradycyjne zabiegi tureckiej łaźni.
Pierwszym pomieszczeniem, które odwiedzą goście, jest sauna. W saunie jest bardzo wysoka, 100% wilgotność, a temperatura powietrza waha się od +35°C do +55°C. Gęsta para owija całe ciało, relaksuje mięśnie, uspokaja układ nerwowy i otwiera każdy por na skórze. Po solidnym spoceniu się, szkodliwe toksyny są usuwane z organizmu. Poczujesz, jak zmęczenie znika, a na jego miejsce przychodzi uczucie lekkości i spokoju. Ludzie mówią, że hamam oczyszcza nie tylko ciało, ale także duszę.
W centrum sauny znajduje się ciepły marmurowy kamień, nazywany również "kamieniem brzucha". Dlaczego? Aby dobrze podgrzać nie tylko mięśnie, ale także wewnętrzne narządy, zaleca się leżeć na kamieniu na brzuchu.
Gdy Twoje ciało i skóra dobrze się rozgrzeją, pracownik rozpocznie następny zabieg - oczyszczanie.
Piling ciała wykonuje się specjalną turecką rękawicą - kese.
Rękawica kese jest wykonana z naturalnych materiałów - nici jedwabnych, lufy, grubego owczego lub wielbłądziego włosia. Ma kształt małego worka, który zakłada się na rękę. Zanim nasiąknie wodą, jest przyjemna w dotyku. Po zamoczeniu staje się twardsza. Doskonale usuwa zgrubienia, zrogowaciałe i martwe fragmenty skóry.
Następny etap to bardziej przyjemne masaż: piankowy i naturalnymi olejkami.
Wielu porównuje masaż pianą mydlaną do prawdziwej rozkoszy. Taki masaż relaksuje ciało i nawilża skórę.
Pracownik rozpuszcza w gorącej wodzie odrobinę oliwkowego mydła i zanurza w nim specjalny bawełniany worek - kese torbasi, w którym ubija pianę, a następnie wyciska ją na ciało gościa, tworząc prawdziwą piankową chmurę. Sprawnymi ruchami pracownik masuje całe ciało, skupiając się na każdym mięśniu.
Kolejnym krokiem jest nawilżanie i odżywianie skóry naturalnymi olejkami. Po tym zabiegu skóra staje się elastyczna i promienna.
Na koniec wszyscy goście udają się do pokoju wypoczynkowego, gdzie mogą delektować się smaczną herbatą ziołową.
Kiedy odwiedzać hamam?
Kosmetolodzy zalecają odwiedzanie hamamu w pierwszych dniach wakacji. To ma sens.
Po pierwsze, dzięki tradycyjnym zabiegom przygotujesz skórę do opalania. Na oczyszczonej i gładkiej skórze brązowy kolor będzie bardziej równy, piękny i trwały.
Po drugie, hamam to nie tylko zabiegi higieniczne i SPA. W tureckiej saunie można odpocząć, zrelaksować się, pić herbatę i rozmawiać. To jest dokładnie to, czego potrzebujesz po locie samolotem.
Natomiast my radzimy ci nie ograniczać się tylko do pierwszych dni wakacji! Odwiedzaj turecką saunę w dowolnym dniu, kiedy masz na to ochotę. Zwłaszcza że ta wycieczka nie zajmie ci dużo czasu, tylko kilka godzin, a pozytywne emocje, wrażenia i dobre samopoczucie będą ci przypominać o miłym spędzeniu czasu.
Historia hamamu
Historia tureckiej sauny sięga daleko w przeszłość. To właśnie rzymskie termy są uważane za poprzedników hamamu.
W starożytności w termach ludzie mogli spędzać prawie cały dzień. Świętowali, odpoczywali, kobiety przeprowadzały różne zabiegi kosmetyczne, mężczyźni omawiali ważne sprawy, dyskutowali o problemach politycznych.
W czasach Cesarstwa Bizantyjskiego w mieście Pergamon, którego ruiny znajdują się obecnie na terenie współczesnej Turcji, mieszkał i pracował lekarz Galen. Uważał, że odwiedzanie term ma pozytywny wpływ na zdrowie człowieka i ma działanie lecznicze.
Arabowie przyjęli ideę rzymskich kąpieli, nieco ją modyfikując. W ich wersji do ogrzewania parą dodano polewanie chłodną wodą zamiast zanurzania się w naczyniu z wodą. Uważali, że ten proces jest równoznaczny z kąpielą w własnym brudzie.
W tłumaczeniu z arabskiego hamam oznacza «rozpraszający ciepło».
Architektura budynków
Hamam różni się od innych saun. Przede wszystkim w architekturze budynku i wnętrzu pomieszczeń.
Podczas budowy i wykańczania wnętrza przeznaczonego dla hamamu nigdy nie używa się drewna, tylko materiały odporne na wodę, takie jak kamień, płytki i inne.
Budynki klasycznej wschodniej łaźni składają się z kilku przestronnych, dobrze oświetlonych pomieszczeń, których ściany są ozdobione skomplikowaną mozaiką, ornamentem. Sufity są wysokie, w kształcie kopuły. Wysokość sufitu może wynosić od 3 do 5 metrów.
Ciekawostką jest, że w saunie podgrzewane są podłoga, ściany, ławki oraz marmurowa płyta. Chłodny pozostaje tylko sufit, na którym zbiera się kondensat spływający po ścianach.
Tradycyjnie hamam budowany jest w kształcie otwartej dłoni, wokół głównego pokoju znajdują się jeszcze pięć pomieszczeń o różnych funkcjach i temperaturach powietrza.
Budynki nowoczesnego hamamu składają się najczęściej z przedpokoju (szatni), sauny z marmurową płytą w centrum oraz pokoju wypoczynkowego.
W pokoju wypoczynkowym oprócz wygodnych sof i foteli może znajdować się basen i jacuzzi.
Wszystkie pokoje w łaźni są ogrzewane przez jeden piec. Gęsta para przenika przez ściany przez specjalne otwory.
Niezmienne atrybuty
Rękawica kese. Turecka gąbka wykonana z naturalnych materiałów pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. Rękawicę używa się do peelingu po rozgrzaniu ciała.
Pe?temal. Lekki bawełniany lub lniany ręcznik, którym owija się ciało. Doskonale wchłania wilgoć i prawie nie jest odczuwalny na ciele. Mimo różnorodności wzorów, klasyczną wersją są czerwona i niebieska kratka.
Naturalne oliwkowe mydło sabun – to ręcznie robione mydło, które doskonale nawilża skórę. Używane jest po procedurze peelingu. Oliwkowe mydło nie podrażnia skóry, nadaje się do mycia ciała i włosów. Podczas produkcji często dodawane są do niego inne składniki, ale zawsze pochodzenia roślinnego.
Bawełniany worek do ubijania piany - kopuk torbasi.